Choď na obsah Choď na menu

_vyrn_1858zw73.jpg

Bérmálásra plébániánkon évente kerül sor. A keresztény nagykorúság szentségének felvételére a hittanórán lehet bejelentkezni. A szentség kiszolgáltatását egy éves közös felkészülés előzi meg a hittanórákon, valamint a bérmálkozóknak tartott hétfői szentmiséken. A bérmálkozó a vasárnapi szentmiséken való részvételével és az elsőpénteki szentgyónásokkal tanúsítja lelki érettségét, a záróvizsga letételével pedig a hit kellő ismeretét. Más plébániai tevékenységekbe való bekapcsolódása pedig azt jelzi, hogy már fel van készülve arra, hogy aktívan is felelősséget vállaljon hitéért.

BÉRMÁLKOZÁSI ADATLAP

Név:_______________________________________
Iskola, osztály:____________________________
Lakcím:___________________________________
Feltételek:

p
p

eddig elért pontszám

vasárnapi szentmise

bérmálkozók miséje

elsőpénteki szentgyónás

hittan

vizsga

más tevékenységek

magyarázat:

p – pont; x – szor (ennyiszer kell részt venni);

∑ - szumma; ∑p - összpontszám

más tevékenységek lehetőségei: ministrálás, felolvasás, pénteki ifjúsági kisközösség, énekkar, segítség a plébániai rendezvények megszervezésében (például: családtalálkozó, foglalkozás a gyerekekkel)

Aki eléri a 90% (450p), az bérmálkozhat.